Ruszył projekt „opieka na odległość”

DrukujGeneruj PDF

 

 Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łasku informuje o rozpoczęciu projektu „Opieka na odległość” realizowanego w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniora” na rok 2024 współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
   W ramach programu 47 osób , powyżej 60 lat, zamieszkujących samotnie na terenie gminy Łask, otrzyma bezpłatnie „opaski życia”. Opaska swoim kształtem przypomina zegarek. Jej głównymi zadaniami jest mierzenie podstawowych parametrów życiowych, a w razie wykrycia zagrożenia automatycznie połączy się z ratownikiem medycznym. Bezpośrednie połączenie ze zdalnym centrum medycznym możliwe jest w razie upadku lub utraty przytomności. Urządzenie wyposażone jest w czujnik GPS, co pozwala dokładnie zlokalizować miejsce pobytu poszkodowanej osoby. Dzięki takiemu rozwiązaniu seniorzy mogą cieszyć się dłużej samodzielnością i poczuciem bezpieczeństwa.
   W tym roku do mieszkańców naszej gminy trafi 47 opasek ratujących życie. 
Zgłoszenia do programu można dokonywać osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 w pokoju 16 (parter) lub telefonicznie pod nr telefonu (43) 675-21-97.
    Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona , ważna jest kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania liczby miejsc będzie można wpisać się na listę rezerwową.